حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکا در عین الاسد و اربیل عراق

۷۱۷ بازديد

حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکا در عین الاسد و اربیل عراقحمله موشکی ایران به پایگاه آمریکا در عین الاسد عراق


غرش غرور آفرین موشک های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بامداد چهارشنبه در عین الاسد عراق منجر به تلفات زیادی برای نیروهای آمریکایی شد.
سپاه ایران این موشک ها را به دو پایگاه آمریکا در عین الاسد عراق و اربیل عراق زدند که مورد استقبال فراوان ملت ایران و برخی کشورهای دیگر قرار گرفت .
این عملیات با نام عملیات شهید سلیمانی و با بیانیه " بسم القاصم الجبارین " شروع شد و در این عملیات تعداد زیادی از بالگردها و پهبادهای امریکا منهدم شدند و تعدادی از نظامیان کشته و زخمی شدند .
سپاه پاسداران بعد از این عملیات اعلام کرد که در صورت بروز خطای دیگر از آمریکا با حملات شدیدتری مواجه خواهد شد .
پایگاه عین الاسد یکی از اصلی ترین پایگاه های آمریکا بود که با این حمله خسارات شدیدی به آنها وارد شد .
این موشک ها به نظر میرسد که از نوع موشک های فاتح-313 بوده چرا که برد این موشک ها 500 کیلومتر است و برای چنین فاصله ای از تهران تا عین الاسد مناسب میباشد .
ملت ایران با دادن ندای الله اکبر بعد از این عملیات حمایت و شادی خود را از اقدام به جا و مناسب سپاه ایران اعلام کردند و این حمله تسکینی بود بر داغ دل ایرانی ها از شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی .
تعداد موشک های بامداد چهارشنه 22 موشک اعلام شده است که تعداد 17 موشک به پایگاه عین الاسد و 5 موشک به پایگاه واقع در اربیل اصابت کرده است .
واکنش دونالد ترامپ به حمله موشکی ایران
همه چیز خوب است و آمار دقیقی از تلفات خواهیم داد .
دونالد ترامپ هنوز از تعداد کشته شدگان و مجروحان آماری نداده است ولی طبق اخباری که به دست رسیده است حدود 80 نفر نظامی آمریکایی در این حمله کشته شده و تعداد زیادی نیز مجروح شده اند .
نظامیان آمریکا اکنون سراسیمه در این پایگاه ها حضور دارند و مجروحان با هواپیماها به مناطق دیگر انتقال داده شده اند .
وزیر امورخارجه ایران نیز بعد از این حمله توئیتی را ارسال کرده است . آقای جواد ظریف در این توئیت نوشته است :
حمله ایران یک حق دفاع مشروع بر اساس ماده 51 منشور ملل متحد است و حملات ایران اقدامی متناسب در پاسخ به حملات بزدلانه آمریکا علیه شهروندان و مقامات نظامی ارشد ایران بود . ایشان تاکید کرده اند که تهران به دنبال تنش یاجنگ نیست ولی در برابر هرگونه تجاوز حق دفاع از خود را دارد .
مقام معظم رهبری سید علی خامنه ای در جمع مردم قم درباره این حمله فرمودند : " بحث انتقام ، بحث دیگری است  " با این حملات حالا یک سیلی محکم دیشب به آنها زده شد " . رهبر معظم انقلاب نیز خواستار خروج نظامیان آمریکایی و پایان حضور نیروهای آمریکایی در این مکان شد .
رئیس جمهور ایران حسن روحانی نیز در جلسه هیات دولت گفتند : آمریکا باید پاسخ های اصلی خود را از ملت های منطقه دریافت کند . آنها دست سردار عزیزمان را در این جنایت قطع کردند ، انتقام آن این است که پای آمریکا را از منطقه بریده و قطع کنیم .
بلافاصله بعد از این حمله قیمت نفت در بازارهای آسیا 4.5 درصد افزایش یافته و قیمت هر بشکه نفت خام 65 دلار و 54 سنت رسید و با گذشت چندین ساعت نیز قیمت آن کاهش یافت و به قیمت روز گذشته رسید .
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.