زندگی نامه سردار قاسم سلیمانی

بزرگترین سایت تفریحی ایران

زندگی نامه سردار قاسم سلیمانی

۱,۰۷۲ بازديد
زندگی نامه سردار قاسم سلیمانی

در ابتدا شهادت سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهانش را به ملت ایران و خانواده ایشان تبریک و تسلیت عرض میکنیم .

سردار شهید حاج قاسم سلیمانی متولد بیستمین روز اسفند سال 1335 در روستای قنات ملک که از روستاهای واقع در شهر رابر از شهرهای کرمان است چشم به جهان گشود .
ایشان از همان کودکی شخصیت فعالی داشتند به طوری که از سن 12 سالگی بعد از به پایان رساندن دوران ابتدایی خود کار ساختمان را شروع کردند .

زندگی نامه سردار قاسم سلیمانی

در زمان جنگ هم سردار سلیمانی در جبهه حق علیه باطل راهی جبهه جنگ شد و بعد از آن فرمانده بسیج روستای قنات ملک شد . در این فرماندهی یک لشکری از بسیجیان را تشکیل داد و که این لشکر ، لشکر 41 ثار الله نام گرفت .
در زمان دفاع مقدس سردار قاسم سلیمانی در عملیات های زیادی حضور داشتند و فرماندهی مدبر و آینده نگر بودند . به طوری که در عملیات هایی نظیر والفجر 8 ، کربلای 5 ، کربلای 6 ، تک شلمچه فرماندهی این عملیات را برعهده داشت .
ایشان در سال 1360 در عملیاتی به نام طریق القدس به شدت مجروح شدند و این مجروحیت به دلیل انفجار خمپاره و زخمی شدن سردار رشید از ناحیه شکم و دست بود . بنا به گفته های سردار سرلشکر محمدعلی جعفری که در یک برنامه تلویزیونی گفتند : دست نازنین سردار حاج قاسم سلیمانی که از بدن مطهرشان سالم مانده در عملیات طریق القدس ترکش خورده بود .

بیوگرافی سردار قاسم سلیمانی

سردار جعفری فرمانده سابق سپاه افزود : سردار سلیمانی چندین بار تامرز شهادت رفتند و سردار سلیمانی چندین بار به پیش من آمد و از سختی ها و فشارهایی که به وارد شده بود سخن میگفت . من هم همیشه به ایشان میگفتم که خداوند شما را برای هدفی بزرگتر نگه داشته است .
بنابر این در سال های آتی به تعبیر سخن سردار جعفری پی میبریم چرا که سردار سلیمانی در طول زندگی خود اقدامات زیادی برای گسترش انقلاب اسلامی در ایران و منطقه انجام داد . سردار قاسم سلیمانی عاشق شهادت بودند و از اینکه تا اکنون به درجه رفیع شهادت نائل نیامده اند اندوهگین بود که سرانجام در دی مال سال 1398 به آرزوی چندین ساله خود رسید .
بعد از اتمام دفاع مقدس سردار سلیمانی مسئول جنگ با اشرار در شرق کشور بود . بعد از آن در سال 1376 توسط مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای به عنوان فرمانده سپاه قدس منسوب شد . درجه سر لشگری را نیز در سال 1389 از مقام معظم رهبری دریافت کرد و مقام معظم رهبری ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات سردار سلیمانی به ایشان لقب " شهید زنده " و در سال 1397 لقب" ذوالفقار " را دادند .
حاج قاسم سلیمانی در موفقیت های سوریه و عراق نقش مهم و موثری داشتند . زمانی که در سوریه داعشی ها تا کاخ بشار اسد رسیدند سردار سلیمانی به بشار اسد گفتند که مردم را مسلح کن و این حرف را چندین بار نیز به بشار اسد گفته بودند که در نهایت بشار اسد به حرف ایشان گوش داده و مردم سوریه را مسلح کردند و شروع موفقیت ها و نقش آفرینی های سوریه با این اقدام سردار سلیمانی آغاز شد . در عراق هم نیز مثل همین اقدام در تشکیل حشدالشعبی نقش مهمی داشت . زمانی که ارتش عراق از هم پاشیده بود سردار سلیمانی فرماندهی ارتش را به عهده گرفته و تروریست های داعشی را شکست دادند
ایشان با تمام مقام هایی که داشتند هرگز ذره ای تکبر و غرور نداشتند . بنابر گفته های نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه حجت الاسلام شیرازی ، سردار سلیمانی چه در دوران قبل از انقلاب اسلامی ، چه در دوران فرماندهی لشکر ، چه در زمان فرماندهی تیپ تا زمانی که فرمانده سپاه صاحب الزمان و بعد از آن فرمانده سپاه قدس شد ذره ای تکبر در وجود سردار سلیمانی ندیدم .
شجاعت و دلیری یکی دیگر از خصوصیات شهید رشید سردار سلیمانی بود . ایشان هرگز از راه دور فرماندهی نمیکردند و همواره در عملیات ها پیشگام و همراه سربازان در خط مقدم جنگ بود . سردار سلیمانی در منطقه چه در افغانستان چه در عراق یا در سوریه چندین بار تا مرز شهادت پیش رفت ولی ایشان برای هدف بزرگتری انتخاب شده بودند که بنا به قول خودشان که گفتند درعرض 3 ماه تمام داعش را از بین میبریم و با وفا به عهد خود این اقدام را انجام داد .

ایشان شخصیت والا و بلند مرتبه ای داشتند به طوری که مقامات و اقشار مردم کشورمان و سایر کشورها نظیر عراق و سوریه از شهادت غافلگیرانه ی سردار سلیمانی به شدت اندوهگین شده و پیام های تبریک و تسلیت خود را ابراز داشتند .
وزیران کشورمان نیز نظیر وزیر امورخارجه به این حمله تروریستی واکنش نشان دادند و وزیر ارتباطات نیز در مورد سردار سلیمانی پستی را در توئیتر انتشار کردند .
یقینا این حمله تروریستی  به این شهید بزرگوار بی جواب نخواهد ماند و دشمنان انقلاب اسلامی از این اقدام خود پشیمان خواهند شد .
هرچقد از بیوگرافی سردار سلیمانی بگوییم کم است چرا که ایشان در زندگی خود الگوی کاملی از یک ابرمرد باتقوا و شجاع بودند.
در موقع شهادت ایشان نیز چند تن از همراهان سردار سلیمانی نیز به درجه رفیع شهادت نائل آمدند که در ادامه عکس چند تن از همراهان سردار سلیمانی را میبینید

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.