مهاجرت به ترکیه چگونه است؟

بزرگترین سایت تفریحی ایران

مهاجرت به ترکیه چگونه است؟

۸ بازديد

مهاجرت به ترکیه توجه بسیاری به خصوص ایرانیان را به خود جلب کرده است. زیرا ترکیه با سرمایه گذاری های فراوان و تحولات اقتصادی مناسب در سال های اخیر موفق شده است به یکی از کشورهای رده بالای جهان تبدیل شود.
 به دلیل ویژگی های عالی زندگی در این کشور، سالانه مهاجران زیادی به ترکیه مهاجرت می کنند. از جمله این ویژگی ها می توان به گسترش اسلام در بین مردم ترکیه و شهروندان ایرانی اشاره کرد و سبک زندگی آنها مشابه ایرانیان است.

به طور کلی می توان نتیجه گرفت که شرایط اخذ اقامت ترکیه در مقایسه با سایر کشورها بسیار ساده است.
 این کشور با توجه به شباهت های فرهنگی و تاریخی که دارد برای مهاجران ایرانی بسیار جذاب است.
علاوه بر این، ترکیه شرایط مساعدی را برای سرمایه گذاران فراهم کرده است که باعث شد تعداد زیادی از سرمایه گذاران ایرانی با جدیت بیشتری برای مهاجرت کردن به ترکیه فکر کنند.

مهاجرت به عنوان توریست
ترکیه کشوری موفق در جذب گردشگر است که روند رو به رشدی را تجربه می کند. ویلاهای زیبا، سواحل دریاهای سیاه و اژه، پیمایش دریایی بی نظیر، وجود گونه های مختلف پرندگان، گونه های جانوری، گیاهان، آب درمانی تنها بخشی از جاذبه های گردشگری این کشور است. این نوع اقامت حداکثر 90 روز (سه ماه) اعتبار دارد.
ایرانی ها می توانند 3 ماه بدون ویزا در ترکیه بمانند. البته باید توجه داشت که در این سه ماه گردشگر قادر به کار، تحصیل و فعالیت اقتصادی نخواهد بود.

یکی دیگر از راه های مهاجرت به ترکیه، سرمایه گذاری، ثبت شرکت و استخدام شهروندان ترکیه است. اگر بتوانید در ترکیه کسب و کار راه اندازی کنید و 5 کارمند با تابعیت ترکیه استخدام کنید، می توانید به مدت 5 سال اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.به این ترتیب، شما باید بتوانید یک کسب و کار خوب در کشور راه اندازی کنید و بیمه کارمندان و مالیات های مربوط به آن را بپردازید تا بتوانید اقامت ترکیه را دریافت کنید.
به عنوان مثال، اگر نقطه شروع خوبی دارید، با درخواست در ترکیه، می توانید اقامت موقت و دائم آن کشور را دریافت کنید. این روش به ویژه برای فعالان اقتصادی و شرکت های عرضه کننده محصولات ایرانی به کشورهای اروپایی و حتی ترکیه مناسب است. به این ترتیب پس از 5 سال کار و کار می توانند اقامت دائم ترکیه را دریافت کنند.

مهاجرت کاری به ترکیه
هر خارجی که قصد کار در ترکیه را دارد نیاز به مجوز کار معتبر دارد. این مجوزها توسط وزارت کار و تامین اجتماعی ترکیه صادر می شود.
 اکثر اتباع خارجی باید همزمان با صدور ویزا برای مجوز کار اقدام کنند و ضمن ارائه مدارک لازم برای صدور ویزا به کنسولگری یا سفارت ترکیه در کشور مربوطه، کارفرما باید مدارک لازم برای کار را نیز ارائه کند. مجوز ارائه به وزارت کار و تامین اجتماعی ترکیه.

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل
دانشجویانی که بیش از 90 روز در ترکیه اقامت دارند باید برای اجازه اقامت اقدام کنند. انواع اجازه اقامت:
مجوز اقامت آکادمیک
اجازه اقامت کوتاه مدت
اجازه اقامت طولانی مدت
اجازه اقامت خانواده
اجازه اقامت به دلایل بشردوستانه

 

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.